godło Polski logo

Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie

Świetliczki - świetlica przedszkolna

Prosto z Laponii ...

Dnia 22 grudnia Świetliczki podzieliły się opłatkiem życząc sobie zdrówka i radości, fajnych prezentów od Gwiazdora i spełnienia marzeń w Nowym 2018 Roku. W sali już czekała na nie miła niespodzianka. Dzieci pod choinką znalazły prezenty i ... list prosto z Laponii. Ten Kochany Gwiazdor naprawdę wszystko wie i widzi.

Prosto z Laponii ...Prosto z Laponii ...Prosto z Laponii ...Prosto z Laponii ...Prosto z Laponii ...

Dziękujemy Ci Gwiazdorku - przyjedź do nas też za rok. ŚWIETLICZKI

Tekst i zdjęcia: Monika Pobutkiewicz - Sałek

Święty Mikołaj przywędrował ...

"Święty Mikołaj nocą wędrował
w okna zaglądał i kontrolował,
gdzie są grzeczne dzieci, lampką w okna świecił"
Chyba i Świetliczki były grzeczne...

Święty Mikołaj przywędrował ...

Tekst i zdjęcie: Monika Pobutkiewicz - Sałek

Dzień Pluszowego Misia

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.
24 listopada w Świetlicy Przedszkolnej królował Miś: po radosnych z Nim harcach Świetliczki wyklejały jego portret. Efekt był wręcz słodki. Nagroda ròwnież. Dzieci ze smakiem pałaszowały biszkoptowe misie.

Dzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego Misia

Tekst i zdjęcia: Monika Pobutkiewicz - Sałek

TO JA - Polak mały

"Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy, co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy"- słowa hymnu narodowego były dla Świetliczków myślą przewodnią do działania. Z przyjemnością wyklejały piórkami Bielika, malowały rączkami barwy narodowe I tworzyły kotyliony na Narodowe Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Są niezmiernie dumne z tego, ze Ich Ojczyzną jest Polska.

TO JA - Polak małyTO JA - Polak małyTO JA - Polak małyTO JA - Polak mały

Tekst i zdjęcia: Monika Pobutkiewicz - Sałek

Z nami raźniej ...

W świetlicy przedszkolnej zawsze miło mija czas .... Żaden przedszkolak tu nudy nie zazna. Pan Pankracy - nasz przyjaciel dotrzymuje kroku wszystkim Ŝwietliczkom - tym małym i tym dużym. Z nim zawsze jest bezpiecznie i kolorowo. Jest naszym przyjacielem. Jak fajnie jest mieć przyjaciół i miło z nimi spędzać czas ..., a tak tu właśnie jest. Skaczemy w gumę, tańczymy, śpiewamy, czytamy i opowiadamy bajeczki, ćwiczymy sprawność ciała i języka, taka to nasza Gimnastyka Małego Smyka. Każdy przedszkolak znajdzie tutaj coś dla siebie - gramy w gry, memorki, układamy puzzle i lepimy, z czego się da :-) Czego więcej chcieć, jest tu jak w domku - i namiot można zmontować, by świetliczkowa rodzinka mogła w nim buszować!!! I o to chodzi!

Z nami raźniej ...Z nami raźniej ...Z nami raźniej ...Z nami raźniej ...Z nami raźniej ...Z nami raźniej ...Z nami raźniej ...

Tekst i zdjęcia: Monika Pobutkiewicz - Sałek

Dzień Chłopaka

Piątek 29 września był wyjątkowym dniem w Świetliczkach, szczególnie dla płci męskiej. Były niespodzianki dla Panów, ale i o Paniach nie zapomniano. Aby zasłużyć na miano "Super Chłopaka" chłopcy musieli trochę się postarać. Ten dzień z pewnością był szczególny dla wszystkich Świetliczków i bardzo, bardzo ważny, tak ważny jak nasi Panowie. 

Dzień ChłopakaDzień ChłopakaDzień Chłopaka

Wszystkiego najlepszego Chłopaki!!!

Tekst i zdjęcia: Monika Pobutkiewicz - Sałek

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2018 Szkoła Podstawowa w Rynarzewie
Wykonanie strony: soft&site