godło Polski logo

Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie

Szkoła Podstawowa

Widowisko dla dzieci

W czwartek 1 lutego dzieci z klas: II a, II b i I b brały udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" przygotowanym przez aktorów Teatru Show. Podczas wspólnej zabawy uczniowie poznali kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyli jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Historia o Szewczyku Dratewce została opowiedziana obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Dziewczynki odegrały rolę księżniczek, a chłopcy myśliwych. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. Kto wie? Może któreś z dzieci spełni marzenie o karierze filmowej w swoim dorosłym życiu.

Widowisko dla dzieci

Tekst i zdjęcie: Elżbieta Lasik.

Życzenia dla Babci i Dziadka

"12 życzeń dla Babci i Dziadka składa nasza wesoła gromadka" - tymi słowami uczniowie klasy I b powitali Babcie i Dziadków, którzy przybyli na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci skierowały swoje życzenia do tych, którzy zajmują w ich życiu szczególną rolę. Były wiersze, piosenki, inscenizacje i własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.

Życzenia dla Babci i DziadkaŻyczenia dla Babci i DziadkaŻyczenia dla Babci i DziadkaŻyczenia dla Babci i Dziadka

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Lasik.

Bal karnawałowy

W poniedziałkowe przedpołudnie, 5 lutego, odbył się - tak długo oczekiwany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły- bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, potworków, księżniczek, kowbojów, piratów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami i nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił DJ Dombek, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatora. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany w klasach. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić.
Bal karnawałowyBal karnawałowyBal karnawałowyBal karnawałowyBal karnawałowyBal karnawałowyBal karnawałowyBal karnawałowyBal karnawałowy
 
Do zobaczenia za rok!!!
Tekst i zdjęcia: Paulina Lasik.

Artyści cyrkowi w szkole

Dnia 1 lutego mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z cyrku "Szok". Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane zwierzątka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne i żonglerkę. Były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy.

Artyści cyrkowi w szkoleArtyści cyrkowi w szkoleArtyści cyrkowi w szkoleArtyści cyrkowi w szkoleArtyści cyrkowi w szkole

To było naprawdę "szokujące" przeżycie!

Tekst i zdjęcia: Henryka Madzińska.

Klasowe rozgrywki

Uczniowie Klasy sportowej 25 stycznia br. zmierzyli się w Turnieju Klasowym w grze strategicznej WARCABY. Każde dziecko potrafi w nią grać, ale nie każdy potrafi zwyciężać. W rywalizacji sportowej trzeba zmierzyć się ze swoimi słabościami i wykazać się determinacją. Do półfinału przeszli: Martyna Czajkowska, Kasia Kujawa, Rozalia Wendland i jedyny chłopak Szymon Kołodziej. W finale zmierzyli się: Rozalia Wendland i Katarzyna Kujawa. Tytuł MISTRZA WARCAB w klasie III b zdobyła po wyrównanej walce Rozalia Wendland - GRATULUJEMY!!!

Klasowe rozgrywkiKlasowe rozgrywkiKlasowe rozgrywkiKlasowe rozgrywki

Teraz czas na rewanż i podejście do Turnieju szachowego - ale najpierw musimy ostro potrenować, może z Dziadkiem, albo z Tatą?!

Tekst i zdjęcia: Lidia Nowak.

Z okazji ...

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - Święto Babci i Święto Dziadka.

Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez klasę III c. Uczniowie przygotowali dwa przedstawienia autorstwa Janiny Porazińskiej: "Dwie Dorotki" oraz "Kozucha Kłamczucha". Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej uczniowie wręczyli dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

Z okazji ...Z okazji ...Z okazji ...Z okazji ...

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Podczas całej uroczystości zaproszeni goście mogli skorzystać z pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Tekst i zdjęcia: Paulina Lasik.

Na czasie ...

W czwartek 18 stycznia uczniowie klas IV bawili się na zabawie karnawałowej, którą dla nich zorganizowały wychowawczynie Sylwia Tomczyńska - Dorn, Hanna Wenckowska - Sänger oraz Arletta Studzińska. O muzyczną oprawę zadbali Paweł Nowicki kl. II B, Mateusz Rożniak kl. II B oraz Dawid Derucki kl III B.

Na czasie ...Na czasie ...Na czasie ...Na czasie ...Na czasie ...Na czasie ...

Wrażeń moc!

WOŚP w Rynarzewie

Przygotowania do finału WOŚP trwały od dawna... Ale najważniejszy moment to dzień 14 stycznia, kiedy to dyrektor Janusz Nowakowski wraz z p. Joanną Leśniarek punktualnie o godzinie 1500 ogłosili rozpoczęcie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Rynarzewie. Niedzielne popołudnie postanowiło z nami spędzić wiele osób. Wśród nich nasi uczniowie, ich rodzice, rodziny, a także wielu mieszkańców Rynarzewa i okolic. Zwieńczeniem całego dnia było "Światełko do nieba" oraz pokaz sztucznych ogni. Ale zanim ...

WOŚP w Rynarzewie

Czytaj więcej: WOŚP w Rynarzewie

Olimpusek

Chętni uczniowie z klas III a, III b i III c przystąpili 8 i 9 stycznia br. do OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY "OLIMPUSEK" - sesja zimowa z części edukacji wczesnoszkolnej i części j. angielskiego.

Gratulujemy im odwagi i pracowitości w doskonaleniu wiedzy i umiejętności:

Klasa III a - Julia Olszowiec i Klaudia Sznaubel

Klasa III c - Maja Badzińska i Maja Bladzich

Klasa III b - Wiktoria Babkiewicz, Zuzanna Belter, Martyna Wojciechowska, Katarzyna Kujawa, Martyna Mensch, Małgorzata Mikuła, Norbert Milanowski, Rozalia Wendland i Zuzanna Witkowska.

Olimpusek

Na nadesłanie wyników oczekujemy do ok. 28 lutego br. i zachęcamy do zbierania sił na sesję wiosenną w marcu.

Za zainteresowanie się konkursami przedmiotowymi oraz podjęcie nowego wyzwania oraz reprezentowanie naszej szkoły w Olimpiadzie Ogólnopolskiej serdeczne podziękowania Uczniom i ich Rodzicom składają organizatorzy konkursu szkolnego p. Lidia Nowak i p. Magdalena Jankowska wraz z wychowawcami klas III: p. Grażyną Wojtasik i p. PaulinąLasik.

Tekst i zdjęcie: Lidia Nowak

Strona 1 z 4

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2018 Szkoła Podstawowa w Rynarzewie
Wykonanie strony: soft&site